کتاب پزشکان بزرگ دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

هر جامعه‌ای در حرکت تحول‌گرایانه به سوی پیشرفت، نیازمند الگو و روش حرکتی است. الگوی پیشرفت غربی به دلیل تفاوت در بینش بنیادین به انسان و تمرکز صرف بر بعد مادی آن، برای ایران...

هر جامعه‌ای در حرکت تحول‌گرایانه به سوی پیشرفت، نیازمند الگو و روش حرکتی است. الگوی پیشرفت غربی به دلیل تفاوت در بینش بنیادین به انسان و تمرکز صرف بر بعد مادی آن، برای ایران اسلامی ناکافی است. از نظر اسلام، پیشرفت در جامعه زمانی است که انسان‌ها در آن به رشد و تعالی برسند. به همین جهت باید الگوی مناسب برای پیشرفت جامعه از دیدگاه اسلام در بین مردم تبیین شود.

دانشجویان از عناصر مهم پیشرفت کشور هستند. یکی از رشته‌های مهمی که دانشجویان در آن به تحصیل می‌پردازند، رشته پزشکی است. اولاً از این جهت که این دانشجویان از لحاظ علمی و نخبگی در بین همه گروه‌های تحصیلی جایگاه بالایی دارند و مهم تر از آن، ارتباط پیوسته آنها با مردم و بیماران است. یک پزشک علاوه بر ارتباط داشتن با جسم بیماران، با روح آنان نیز ارتباط دارد و نقش مهمی در بهبودی آن ها ایفا می‌کند. لذا توجه به تربیت صحیح این دانشجویان بسیار مهم است. یکی از منابع مهم جهت یافتن الگوی مناسب برای این دانشجویان، اساتید دانشگاه تحصیل آنها می‌باشد که از لحاظ علمی و معنوی شاخص هستند.
در این پروژه، از زندگی و نقاط برجسته علمی و معنوی شش تن از اساتید بزرگ پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی کتابی از طریق مصاحبه تدوین شده و در اختیار دانشجویان جدیدالورود دانشگاه قرار خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *