کتاب بیانات دانشجویی رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی)

جوان و به خصوص دانشجو، نیروی محرکه‌ی هر کشوری است و کنش اوست که آینده‌ را می‌سازد. پیشرفت حاصل فکر روشن و تلاش او و عقب‌ماندگی نتیجه‌ی غفلت اوست.فهم این موضوع که دانشجوی امروز...

جوان و به خصوص دانشجو، نیروی محرکه هر کشوری است و کنش اوست که آینده‌ را می‌سازد. پیشرفت حاصل فکر روشن و تلاش او و عقب‌ماندگی نتیجه غفلت اوست. فهم این موضوع که دانشجوی امروز در کجای حرکت کشور قرار دارد و چه نقشی ایفا می‌کند را شاید بتوان در دیدارهای رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی) با دانشجویان یافت. اینکه دانشجویان چه دغدغه‌هایی را مطرح می‌کنند و نگاه رهبری به دانشجویان چگونه است.

لذا بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی) در دیدار با دانشجویان در ماه مبارک رمضان به عنوان شاکله اصلی پروژه‌ای انتخاب شد که قصد دارد به این پرسش پاسخ دهد که «جایگاه ما از لحاظ دید تاریخی و جغرافیایی و جغرافیای سیاسی کجاست؟ما به عنوان ایرانِ جمهوری اسلامی، حرفمان در دنیا چیست؟» و پس از آن بگوید که «اگر بخواهیم این سخن به کرسی بنشیند، باید چه‌کار کنیم؟» تا بتواند جایگاه و نقش دانشجویان و نقشه راه آنها را روشن سازد.

در مواقع لازم برای شرح و تفسیر بیشتر موضوعات، به دیگر بیانات ایشان مراجعه شده تا خود رهبری شارح خود باشند و در حاصل کتابی جامع اما موجز و روان و در پاسخ به ابهام و سرگشتگی دانشجویان و جوانان آماده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *